Dołącz do społeczności WSEiT

Dołącz do społeczności WSEiT

Co nas wyróżnia

WSEiT uczelnią wartą wyboru

Sprawdź dlaczego kandydaci wybierają WSEiT www.uczelnia.wseit.pl

Wyniki głosowania w plebiscycie zorganizowanym przez Głos Wielkopolski „Uczelnia warta wyboru 2014”, potwierdzają, że Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej jest taką uczelnią.

WSEiT powstała 10 lat temu na bazie Wielkopolskiej Szkoły Medycznej, która obchodzi 20-lecie swojego istnienia. Działalność uczelni ukierunkowana jest na uzyskanie jak najwyższego poziomu nauczania w sposób odpowiadający aktualnym wymogom i perspektywicznym potrzebom rynku pracy, w tym rynku europejskiego.

Pierwsze miejsce dla WSEiT nie jest przypadkowe. Wynik głosowania w plebiscycie potwierdził, że WSEiT, choć jest uczelnią niepubliczną, w Wielkopolsce wyróżnia się poziomem nauczania i kwalifikacjami kadry naukowej, a także dobrą atmosferą nauki i dobrymi relacjami studentów z wykładowcami. Uczelnia rozwija kierunki medyczne pożądane na rynku pracy. Ta wąska specjalizacja daje możliwość szybkiej reakcji na zmieniające się potrzeby społeczeństwa. WSEiT modyfikuje i aktualizuje programy studiów, dając studentom i absolwentom dodatkowe możliwości, np. studia II stopnia Fizjoterapia rozszerzone o studia podyplomowe „Podstawy metod neurorehabilitacyjnych”

Studia na kierunku fizjoterapia skierowane są do osób zorientowanych na pomaganie innym, pasjonujących się zdrowiem i aktywnością fizyczną – przekonuje wykładowca dr n. med. Marcin Wytrążek. Dzięki współpracy z Wielkopolską Szkołą Medyczną istnieje możliwość studiowania fizjoterapii z jednoczesną nauką na kierunku technik masażysta. Dzięki temu student zdobywa dwa dyplomy w jednym czasie. Absolwent w zależności od zainteresowań może realizować się pracując jako fizjoterapeuta w sporcie, wykorzystując różne formy terapii manualnej, masażu, rehabilitacji dziecięcej czy jako instruktor jogi lub pilates. 

Dr n. o zdrowiu Agata Mańkowska, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej zachęca do studiowania kosmetologii, która zajmuje się przywracaniem i poprawianiem urody ciała. „Nasi studenci na zajęciach zapoznają się zarówno z tradycyjnymi metodami, jak i z najnowocześniejszymi technologiami, które są stosowane w kosmetologii, medycynie estetycznej oraz dermatologii.”

Technik dentystyczny to kolejny zawód, w którym kształcenie kadr musi odbywać się z wykorzystaniem najnowszych urządzeń. Uczelnia posiada profesjonalne pracownie protetyczne wyposażone w specjalistyczny sprzęt do nauki – zapewnia dr Krzysztof Pietnicki, wykładowca Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej. Zawód technika dentystycznego wymaga dużej precyzji i cierpliwości podczas wykonywania protez zębowych lub aparatów ortodontycznych. To jeden z tych zawodów i umiejętności, na które jest i będzie zapotrzebowanie w naszym społeczeństwie, w którym co roku zwiększa się liczba osób dbających o zęby. 

Dla wszystkich chcących się kształcić niezależnie od wieku Wyższa Szkoła Edukacji i Terapii im. prof. Kazimiery Milanowskiej posiada również bogatą ofertę studiów podyplomowych i kursów, które podnoszą kwalifikacje zawodowe. W przygotowaniu programu studiów podyplomowych oraz ich realizacji biorą udział praktycy oraz firmy współpracujące z uczelnią – mówi dr inż. Izabela Kossowska, prorektor ds. rozwoju naukowego WSEiT. W odpowiedzi na rynek pracy co roku uruchamiane są nowe kierunki, np. Medyczny trener personalny, Holistyczna opieka okołoporodowa czy Fizjoterapia w geriatrii. W ramach zajęć słuchacze spotykają się ze znanymi specjalistami, m.in. Dorotą Zawadzką, Johnem Smithem, Dariuszem Okrzesikiem. Od kilku lat rozwija się Centrum Kursów i Szkoleń, które obok stałych propozycji szkoleniowych organizuje kursy ze światowej sławy instruktorami: Carol Manheim czy Marty Ryanem. 

Uczelnia organizuje konferencje naukowe, liczne wykłady otwarte, sympozja oraz Medyczny Poznań – cykl warsztatów dla mieszkańców Poznania.  

Z inicjatywy absolwentów studiów magisterskich i z przychylnością władz przed uczelnią posadzono dąb jako symbol siły idącej ze zdrowych i mocnych korzeni. Pragniemy, aby WSEiT dalej rozwijała się – powiedziała prorektor ds. kształcenia dr Jadwiga Knotowicz, prof. nadzw. WSEiT - i tworzyła silną wspólnotę pasjonatów, których osiągnięcia wciąż napełniają dumą i dają poczucie ogromnej satysfakcji. Jest to misja, z którą odważnie idziemy w przyszłość, aby służyć następnym pokoleniom chcącym studiować i rozwijać się z pasją.

Newsletter
Najczęstsze pytania