Protetyka i ortotyka w dysfunkcjach narządu ruchu

Oferta skierowana jest do absolwentów studiów I i II stopnia kierunków: Fizjoterapia / Rehabilitacja oraz lekarzy.

Cele i zakres merytoryczny

Protetyka i ortotyka obejmuje całokształt działań związanych z budową, doborem, dopasowaniem i stosowaniem przedmiotów ortopedycznych, które pełnią istotną rolę w leczeniu i kompleksowej rehabilitacji osób z dysfunkcjami narządu ruchu.

Studia podyplomowe organizowane są we współpracy z firmą Ottobock Polska, należącą do międzynarodowego koncernu Ottobock Holding, światowego lidera na rynku ortopedycznym, których działalność skoncentrowana jest na pacjentach z dysfunkcjami narządu ruchu, oferując najwyższej jakości sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny.

Studia podyplomowe realizowane w formie zajęć teoretyczno-praktycznych skierowane są do osób pragnących poszerzyć swoją wiedzę z zakresu rehabilitacji osób po amputacjach, nowoczesnego zaopatrzenia ortopedycznego oraz procesów związanych z jego wytwarzaniem. W trakcie studiów Słuchacze poznają współcześnie wykorzystywane: protezy, ortezy, wózki inwalidzkie i neuroimplanty, które zapewniają użytkownikom najwyższy poziom mobilności i niezależności. Program studiów zapewnia Słuchaczom poznanie kompleksowego cyklu zaopatrzenia ortopedycznego opartego na wysokiej jakości i zaawansowanych technologicznie produktach oraz usługach wytwarzanych zgodnie z założeniami autorskich programów Orthobionic® i Bionicmobility®.

Uwzględniając sytuację społeczno – ekonomiczną na rynku pracy, absolwent studiów podyplomowych będzie mógł podjąć pracę w ośrodkach zajmujących się wytwarzaniem sprzętu ortopedycznego, prowadzących rehabilitację osób po amputacjach, stanie się poszukiwanym specjalistą w Polsce i na świecie.

Absolwenci studiów „Protetyka i ortotyka w dysfunkcjach narządu ruchu” otrzymają propozycję stażu pracy w firmie Ottobock Polska w oddziałach na terenie całego kraju, a najlepsi stażyści mają zagwarantowane zatrudnienie.*

*według zapotrzebowania firmy Ottobock

Kadra dydaktyczna

Kadrę dydaktyczną stanowi grupa wysoko wykwalifikowanych specjalistów, lekarzy, rehabilitantów i techników ortopedów.

Kierownik studiów podyplomowych

dr n. med. Błażej Ciesielczyk – absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalista IIº z zakresu chirurgii, ortopedii i traumatologii narządu ruchu, Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej i Urazowej Szpitala w Puszczykowie im. Prof. S. T. Dąbrowskiego, członek Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego
i Traumatologicznego, Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej, Polskiego Towarzystwa Osteoartrologii, Towarzystwa Chirurgów Polskich. Wykładowca WSEiT.

Zastępca Kierownika studiów

dr n. med. Szymon Kujawiak – absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, specjalista w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Pracownik Oddziału Urazowo-Ortopedycznego Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu, Wielkopolskiej Przychodni Sportowo-Lekarskiej w Poznaniu, Prywatnej Kliniki Solumed i Centrum Zdrowia ASGO. Wykładowca WSEiT.