Studenci fizjoterapii lecą na misję do Nepalu

Kathmandu Therapy CAMP to misja, która ma na celu przede wszystkim pomoc i wsparcie dla osób z niepełnosprawnościami z Nepalu. Pobyt w Kathmandu daje wolontariuszkom i wolontariuszom doświadczenie pracy w trudnych warunkach. W tym roku razem z kilkunastoma specjalistkami i specjalistami z zakresu fizjoterapii, osteopatii i medycyny naturalnej w Nepalu będzie pracowała grupa 5 studentów z Wyższej Szkoły Edukacji i Terapii w Poznaniu. Uczelnia opłaciła transport studentów do Nepalu, zakupiła odzież sportową dla studentów oraz przekazała 5 wózków inwalidzkich potrzebnych chorym Nepalczykom. Wylatują 20 lutego.

• "Wyjazd do Nepalu będzie dla nas wyjątkowym wydarzeniem, będziemy uczyć się oraz współpracować z najlepszymi specjalistami z dziedzin w kierunku których się kształcimy - dziękujemy uczelni za umożliwienie nam tych doświadczeń!"
  • "Jesteśmy grupą studentów - wolontariuszy fizjoterapii w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii im. Kazimiery Milanowskiej w Poznaniu, która uczestniczy w różnych wydarzeniach w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie “jak najlepiej pomóc”. Naszą misją jest propagowanie roli fizjoterapii w życiu codziennym oraz sporcie."
  • "W skład naszej grupy wchodzą Maxymilian Stańko, Maria Żabińska, Kamil Pleśnierowicz, Daniel Pelowski oraz Igor Konefał. Poprzez uczestnictwo w Kathmandu Therapy CAMP nie tylko pomagamy, lecz także sami zdobywamy doświadczenia w pracy z pacjentami, czy też sportowcami poruszającymi się na wózkach."

Poznajcie ich!

Max
Ekstrawertyk, młody adept fizjoterapii, dyplomowany masażysta, jeden z założycieli grupy Masażyści WSEiT. Do moich głównych zainteresowań należy ludzkie ciało, odnowa biologiczna oraz samorozwój. Uwielbiam poznawać nowe osoby, wymieniać się doświadczeniami, poznawać nowe kultury oraz uczyć się nowych rzeczy. Nie mogę doczekać się tej misji i niesienia pomocy potrzebującym! Testuję różne metody treningu w sportach siłowych. Bardzo cenię sobie dobre biografie.

Maria
Jestem studentką III roku fizjoterapii na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii. Od dziecka fascynowała mnie idea pomagania ludziom w odzyskiwaniu sprawności. Dlatego wybór studiów w tym kierunku był dla mnie naturalny. Uwielbiam pracować z ludźmi i chcę przyczynić się do poprawy ich kondycji fizycznej i jakości życia. Moją prawdziwą pasją jest rehabilitacja najmłodszych, zawsze cieszę się, gdy widzę ich postępy będące częścią zabawy. Pragnę nie tylko leczyć dolegliwości fizyczne, ale również być wsparciem emocjonalnym dla moich pacjentów.
Oprócz tego, uwielbiam podróże, które stanowią dla mnie nie tylko sposób na odkrywanie nowych miejsc, ale także okazję do poznawania różnych kultur i tradycji. W czasie wolnym od studiów, relaksuję się poprzez praktykę jogi, która pomaga mi utrzymać równowagę zarówno fizyczną, jak i psychiczną. Jako przyszła fizjoterapeutka chcę angażować się w różnorodne formy pomocy społecznej, aby szerzyć ideę zdrowego i aktywnego życia.

Kamil
Jestem studentem III roku fizjoterapii. W 2023 uzyskałem tytuł technika masażysty. Całe moje życie kręci się wokół sportu. Jestem wielokrotnym finalistą mistrzostw Polski w pływaniu oraz II-gim wicemistrzem Polski w jeździe cartingowej. Podczas przygody ze sportem spotkałem się z wieloma kontuzjami współzawodników oraz zobaczyłem jak jeden niefortunny uraz może odbić się na zdrowiu oraz karierze zawodników. Wszystko to spowodowało, że zechciałem pomagać takim ludziom powrócić do zdrowia oraz aktywności sportowej, dlatego mój wybór dalszej edukacji padł na Fizjoterapię. Chcę się rozwijać w kierunku fizjoterapii sportowej i ortopedycznej. Lubię ludzi oraz pracę z nimi. Cieszy mnie obserwacja postępów jakich dokonują podczas ćwiczeń i rehabilitacji oraz ich zadowolenie kiedy krok po kroku odzyskują sprawność. W czasie wolnym w dalszym ciągu trenuję pływanie, które pozwala mi się zrelaksować i motywuje mnie do dalszej pracy oraz nauki.
Moją pasją są również podróże. Lubię poznawać nowych ludzi oraz ich kulturę, jednak najwięcej satysfakcji daje mi czas spędzony w otoczeniu natury z dala od zgiełku dużych miast. Jako sportowiec oraz przyszły fizjoterapeuta chętnie angażuje się w programy niesienia pomocy potrzebującym oraz w szerzenie idei zdrowego trybu życia.

Igor
Jestem studentem 3 roku fizjoterapii na Wyższej Szkole Edukacji i Terapii w Poznaniu. Pomysł na studiowanie tego kierunku powstał w momencie, gdy w niedalekiej przeszłości sam potrzebowałem rehabilitacji w wyniku doznanej kontuzji. Uznałem, że tym razem to ja chcę nieść pomoc i dobro innym ludziom. Jestem ogromnym entuzjastą sportu. Śledzę, interesuję się i sam uprawiam. Dodatkowo życiową pasją jest podróżowanie i poznawanie kultury, dlatego wierzę, że tegoroczny projekt Kathmandu Therapy Camp spełni moje głębokie marzenie. To zaszczyt lecieć w podróż z tak wykwalifikowaną kadrą, pełną niesamowitych ludzi z dobrym sercem. Liczę, że będzie to piękny start w mojej ścieżce rozwoju w dziedzinie fizjoterapii.

Daniel
Jestem studentem 1 roku fizjoterapii w Wyższej Szkole Edukacji i Terapii. Stawiam pierwsze kroki i dopiero otwieram atlasy anatomiczne, ale już bardzo fascynuje mnie działanie ludzkiego ciała. Do rozpoczęcia studiów zachęciła mnie chęć pomocy niepełnosprawnemu ojcu, a gdy ukończyłem kurs masażu klasycznego uznałem, że odnajdę się na ścieżce fizjoterapeuty. Lecę do Kathmandu, by uczyć się pomagać ludziom, a przez to lepiej poznać i zrozumieć siebie.