Dołącz do społeczności WSEiT.

Dołącz do społeczności WSEiT.

Koła naukowe

W dniach 7.05. – 8.05.2015r. na Uniwersytecie Medycznym w Lublinie odbyła się VIII Majówka z Fizjoterapią czyli Cykliczna Ogólnopolska Konferencja Studenckich Kół Naukowych i Młodych Pracowników Nauki. W tym roku udział w konferencji  wzięło aż ośmioro członków SKN „Terapeuci” wraz z opiekunem dr Patrycją Rąglewską. Pierwszego dnia konferencji sześcioro uczestników przedstawiło swoje prace, których tematy przedstawiały się następująco:

- Paulina Kowalska i Paulina Sińska - Rodzaje uszkodzeń narządu ruchu występujących u osób podejmujących trening fitness w warunkach domowych wraz z oceną wiedzy respondentów na temat ich zapobiegania;

- Adrianna Lewandowska, Eliza Maćkowiak - Jan Żniniewicz - pionier polskiego wodolecznictwa;

- Joanna Mielewczyk i Natalia Gawrych - Wiedza pacjentów na temat  działania i bezpieczeństwa stosowania zabiegów fizykalnych.

Po uroczystym zakończeniu teoretycznej części konferencji, wszyscy uczestnicy udali się do Muzeum Wsi Lubelskiej, na regionalny obiad oraz wspólną zabawę integracyjną.

Drugiego dnia konferencji studenci mieli okazję wziąć udział w dwóch warsztatach. Pierwszy dotyczył diagnostyki, oceny i terapii kręgosłupa lędźwiowego (Kinetic Kontrol),z kolei drugi osadzony był w tematyce masażu tkanek głębokich oraz rozluźniania mięśniowo – powięziowego.

Oczywiście podczas pobytu w Lublinie, nie zabrakło także czasu na zwiedzenie tego małego, aczkolwiek pięknego  miasta.

 

Galilea Club
Galilea Shop
Instytut WSM
Liceum Akademickie WSEiT

Wielkopolska Szkoła Medyczna
Poliklinika WSEiT
Wydawnictwo WSEiT
Liceum Akademickie WSEiT
Newsletter
Najczęstsze pytania